Par Rūpnīcu

DSR

 “Daugavpils skrošu rūpnīcas” vēsture aizsākās ar 1886.gadu, kad L.Sabanejeva “Mednieka kalendārā” pieminēta Reisnera rūpnīca Dinaburgā, kura raksturota kā liels uzņēmums – kvalitatīvu svina skrošu ražotājs Krievijā.Jau kopš tālā 1886 gada  Daugavpilī, līdzās daudzajiem baznīcas torņiem, slejas 28 metrus augstais Daugavpils Skrošu Rūpnīcas tornis, kurš  labi kalpo gan par orientieri  pilsētā , gan kā  rūpnīcas vizītkarte pildot  savas senās tradīcijas skrošu liešanā arī šodien. Tiesa gan, pirmsākumos Skrošu Rūpnīcas tornis bija koka konstrukcijas būve- apkārtnes lepnums, augšpusē  izgreznots ar skaistiem kroņiem  un vēja rādītājiem, bet  pēc 1911 gada ugunsgrēka tas ieguva pašreizējo, ievērojamo sarkanā ķieģeļa izskatu.

Interesanta ir pašas rūpnīcas atrašanās vieta pilsētā, jo rūpnīca ir būvēta pašā augstākajā un sausākajā pilsētas vietā .No Daugavpils Skrošu Rūpnīcas torņa augšas pretī veras neparasta apkārtnes panorama uz dzelzceļa staciju un pilsētas būvēm! Te augšā  cauri gadsimtiem, nu jau mehanizēti, tiek lietas skrotis, kas sākumā no izkausētā materiāla cauri uzstādītajam sietam, kas piemērots katras skrots lielumam, tiek tecināts tievās strūklas, kas krītot uz leju sadalās vajadzīgajā formā! Kritiens no 28 metriem ir par mazs, tamdēļ torņa iekšpuse ir 20 metrus dziļš padziļinājums  jeb aka ar pacēlāju , kas izsijā gatavās skrotis un tālāk nogādā uz šķirošanu pēc kalibriem .

Ļoti interesanta un unikāla ir Rūpnīcas vēsture cauri gadu simtiem, kuros ir mainījušies īpašnieki, rūpnīcas nosaukumi,  bet skrošu  un munīcijas ražošana vienā solī ar tradīcijām un progresu veiksmīgi turpinās arī šodien!

“Daugavpils skrošu rūpnīca” šodien

Daugavpils Skrošu Rūpnīcā  tiek  ražotas 9 veidu lodes gludstobra ieročiem ,kā arī tiek izgatavotas lodes pneimatiskajiem ieročiem , renkuļi un skrotis .Liels vairums produkcijas tiek eksportēts uz Vāciju, kā arī  mūsu ražotā munīcija ir populāra Latvijas un kaimiņvalstu: Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas u.c. valstu mednieku vidū.

Uzņēmuma speciālisti ir izstrādājuši unikālu lodes stabilizatoru, kas nodrošina vienmērīgu  spiediena kāpumu un uzlabo lodes ātrumu . Jaunums ir arī  lode ar polimēra pārklājumu, stobra aplikumu novēršanai , ka arī ir panākts  perfekts patronas balansējums .

Rūpnīcas vadība un speciālisti pateicas visiem potenciālajiem patērētājiem par mūsu produkcijai doto priekšroku.

7426
Вверх

Вниз