Apmeklētājiem

Daugavpils skrošu rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī, kas jāapmeklē ikvienam pilsētas viesim! Tam līdzīga objekta nav nekur citur Latvijā, un arī ne Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. To apliecina 2015.gada godpilnā 3šā vieta Eiropas Kultūras Tūrisma tīklā nominācijā “Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2015”, Latvijas Tūrisma Attīstības Aģentūras nominācija “Veiksmīgākais jaunais Tūrisma produkts 2013”, strauji augošais apmeklētāju skaits un daudzas citas atzinības un nominācijas.

  

Lai gan rūpnīcas vēsturiskā daļa tūristiem ir atvērta tikai pāris gadus, šeit ierodas tūristi no visas pasaules – ne tikai no Eiropas valstīm, bet arī ASV, Ķīnas un Austrālijas. Daži no viņiem Latviju un Daugavpili kā galamērķi ir izvēlējušies tieši rūpnīcas dēļ.

 

Daži citāti no Viesu grāmatas:

“Paldies par jauko iespēju izbaudīt vēstures elpu mūsdienās un iepazīt tik interesantu ražošanas procesu!”“Esam pārsteigti par šo seno ražošanas procesu, tas ir mūsdienās pat grūti saprotams. Paldies, ka palīdziet apzināt vēsturi!”

“Beidzot kaut kas interesants Daugavpilī!”

Šī ekskursija bija ļoti fantastiska, mums šeit ļoti patika, jo uzzinājām daudz ko jaunu par ložu izgatavošanu! Super!”

“Ļoti, ļoti aizraujoši skati uz 19… g. vecajām iekārtām un unikālo tehnoloģiju! Bija ļoti interesanti!”

“Paldies par interesanto ekskursiju! Es nezināju neko par šaušanu, svina skrotīm vai kā tiek gatavotas patronas. Es nekad nebiju šāvis ar ieroci. Tas viss bija daudz interesantāk un informatīvāk, kā biju domājis. Es šeit fantastiski pavadīju laiku!”

 

14429377486_34bfd9172414265887288_5ece102c11

Daugavpils Skrošu Rūpnīca uzsāka darbību 1886.gadā. Pāris gadu laikā no nelielas manufaktūras tā izauga par ievērojamu rūpnīcu, kas savu produkciju eksportēja uz tuvām un tālām zemēm. Bet Daugavpils augstākajā vietā celtais skrošu liešanas tornis kļuva par pilsētas industriālo simbolu.

Kopš rūpnīcas pirmsākumiem tajā ražo svina skrotis un renkuļus, blīves, plombas un radiāciju slāpējošas detaļas. Nozīmīgākā produkcijas daļa mūsdienās ir sporta un medību munīcija – 9 veidu lodes, 32 veidu patronas gludstobra ieročiem un 2 veidu lodes pneimatiskajiem ieročiem. DSR ir vienīgā apmeklētājiem atvērtā munīcijas rūpnīca Baltijas valstīs. Šeit tūristiem ir iespēja uzzināt kā tiek ražota sporta un medību munīcija, iepazīties ar mūsdienās un senāk izmantotiem piederumiem un iekārtām, kā arī sajust neatkārtojamu 19.gs. industriālo atmosfēru vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā!
 

14451133292_06bb6b6d0e

Ekskursijas Daugavpils skrošu rūpnīcā izvēlas gan ģimenes, gan arī organizētās tūristu grupas, kam interesē industriālā arhitektūra vai vēsture, piedzīvojumu tūrisms vai arī, kas vienkārši vēlas atpūsties Daugavpilī un apskatīt vietas, ko nevar redzēt nekur citur. Tūristiem interesē stāsts par munīcijas vēsturi, par skrošu liešanu, par tehnoloģiju attīstību 19., 20. un 21. gadsimta ietvaros. Pēc ekskursijas ekspozīcijas zālē un vēsturiskajā skrošu liešanas cehā, ekskursanti ir aicināti turpat izmēģināt savu prasmi Rūpnīcas saražotās produkcijas lietošanā. Rūpnīcas šautuvē visi izmēģina pneimatiskās lodes, kas lido ar lielu precizitāti.

Daugavpils skrošu rūpnīcas tornis ir arī augstākais publiski pieejamais skatu tornis Daugavpilī, no kura var apskatīt gan slavenā Baznīckalna baznīcas, gan10-stāvu Daugavpils viesnīcu “Latgola” ar tās zīmīgo jumta liekumu, gan Daugavpils staciju, un iegūt vienreizēju panorāmas skatu uz pilsētu kopumā. Skatu tornis ir 30 metrus augsts un atrodas uz augstākā pakalna pilsētā, tāpēc tā relatīvais augstums ir krietni lielāks. Skatu tornis ir jāapmeklē ikvienam tūristam, kas aizraujas ar fotografēšanu, vai kam interesē apskatīt Daugavpili no augšas.

Apmeklē Daugavpils skrošu rūpnīcu!
 

Vairāk informācijas:

Daugavpils Skrošu Rūpnīcas vēsture
Ekspozīcija un vēsturiskais ražošanas cehs (galerija)
Darba laiks un cenas
Lejupielādet: DSR E-buklets
Adrese: Daugavpils Skrošu Rūpnīca, Varšavas iela 28, Daugavpils Skatīt kartē

16065
Вверх

Вниз